Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się zużywają i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od należytego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar